Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

  • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
  • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
  • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Elérhetőségeink

OM azonosító: 027407

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu

Központi telefon: (72) 310-911, (72) 513-720

Fax: (72) 516-339

Iskolavezetés

Ritter Attila intézményvezető ritter@janus-pecs.edu.hu (72) 234-107
Szlovák Szabolcs intézményvezető-helyettes szlovak@janus-pecs.edu.hu (72) 513-722
Perger Attila intézményvezető-helyettes perger@janus-pecs.edu.hu (72) 513-722

 

Iskolatitkárok

Ócsainé Meszlényi Réka omr@janus-pecs.edu.hu (72) 513-721
Martyin Andrea mudik.andi@janus-pecs.edu.hu (72) 513-721

 

Nevelőtestület

Név Szak E-mail cím
Albóci Gabriella vizuális kultúra alboci.gabriella.jpg@janus-pecs.edu.hu
Dr Almásiné Balatinácz Éva  magyar nyelv és irodalom, német nyelv almasine.balatinacz.eva.jpg@janus-pecs.edu.hu
Andok Zita francia nyelv, magyar nyelv és irodalom andok.zita.jpg@janus-pecs.edu.hu
Bacskay Beáta angol nyelv, történelem, etika dancso.beata.jpg@janus-pecs.edu.hu
Dancsó Beáta angol nyelv, történelem, etika dancso.beata.jpg@janus-pecs.edu.hu
Darázs Ágnes angol nyelv darazs.agnes.jpg@janus-pecs.edu.hu
Dlusztus Péter matematika, informatika dlusztus.peter.jpg@janus-pecs.edu.hu
Dombi Anna matematika, fizika dombi.anna.jpg@janus-pecs.edu.hu
Fider Aranka francia nyelv (óraadó) fider.aranka.jpg@janus-pecs.edu.hu
Fülöp Dóra matematika, biológia fulop.dora.jpg@janus-pecs.edu.hu
Gergály Anikó könyvtáros, francia nyelv gergaly.aniko.jpg@janus-pecs.edu.hu
Gilincsek Timea magyar nyelv és irodalom, német nyelv gilincsek.timea.jpg@janus-pecs.edu.hu
Dr Gyöngyiné Mester Henriette informatika, matematika gyongyine.mester.henriette.jpg@janus-pecs.edu.hu
Hajdu Dorina angol nyelv, földrajz hajdu.dorina.jpg@janus-pecs.edu.hu
Hajnal-Sajnovics Míra angol nyelv, biológia sajnovics.mira@janus-pecs.edu.hu
Hegyiné Király Krisztina matematika, kémia hegyine.kiraly.krisztina.jpg@janus-pecs.edu.hu
Herner Mihály földrajz, történelem herner.mihaly.jpg@janus-pecs.edu.hu
Jeki Andrea testnevelés jeki.andrea.jpg@janus-pecs.edu.hu
Juhász László matematika, fizika juhasz.laszlo.jpg@janus-pecs.edu.hu
Kádár Edit magyar nyelv és irodalom, német nyelv kadar.edit.jpg@janus-pecs.edu.hu
Kiss-Illés Dóra angol nyelv, magyar nyelv és irodalom illes.dora@janus-pecs.edu.hu
Kotáncziné Vajda Ildikó  ének-zene kotanczine.vajda.ildiko.jpg@janus-pecs.edu.hu
Kulcsár László  biológia kulcsar.laszlo.jpg@janus-pecs.edu.hu
Lányi Veronika matematika, fizika lanyi.veronika.jpg@janus-pecs.edu.hu
Lehőcz Mária matematika, fizika lehocz.maria.jpg@janus-pecs.edu.hu
Lehőcz Róbert földrajz, történelem lehocz.robert.jpg@janus-pecs.edu.hu
Lőrincz-Götzer Zsófia történelem lorincz-gotzer.zsofia.jpg@janus-pecs.edu.hu
Magusics Erika digitális kultúra, informatika vargane.magusics.erika.jpg@janus-pecs.edu.hu
Meiszterics Zoltánné matematika, fizika meiszterics.zoltanne.jpg@janus-pecs.edu.hu
Misnics Ildikó matematika, kémia misnics.ildiko.jpg@janus-pecs.edu.hu
Mohari Mónika német nyelv mohari.monika.jpg@janus-pecs.edu.hu
Molnár  Eszter angol nyelv molnar.eszter.jpg@janus-pecs.edu.hu
Ódor Péter informatika odor.peter.jpg@janus-pecs.edu.hu
Pfeiffer Enikő német nyelv pfeiffer.eniko.jpg@janus-pecs.edu.hu
Porth-Házenauer Vivien német nyelv hazenauer.vivien.jpg@janus-pecs.edu.hu
Sandó Eszter informatika, matematika sando.eszter.jpg@janus-pecs.edu.hu
Scherdán Zsuzsanna angol nyelv scherdan.zsuzsanna.jpg@janus-pecs.edu.hu
Sonzogniné Papp Katinka francia nyelv, magyar nyelv és irodalom sonzognine.papp.katinka.jpg@janus-pecs.edu.hu
Szépné Polgár Nóra biológia, fizika szepne.polgar.nora.jpg@janus-pecs.edu.hu
Szlovák-Baris Katinka angol nyelv, földrajz szlovak-baris.katinka.jpg@janus-pecs.edu.hu
Szűcs Ibolya testnevelés szucs.ibolya.jpg@janus-pecs.edu.hu
Vajda Tibor biológia, testnevelés vajda.tibor@janus-pecs.edu.hu
Valusek Andrea magyar nyelv és irodalom, történelem valusek.andrea.jpg@janus-pecs.edu.hu
Varga Csaba testnevelés varga.csaba.jpg@janus-pecs.edu.hu
Weninger Eszter német nyelv weninger.eszter.jpg@janus-pecs.edu.hu
Zsbán Máté magyar nyelv és irodalom, ének-zene zsban.mate@janus-pecs.edu.hu

Gazdasági iroda

Brechlerné Horváth Beáta gazdasági előadó horvathbea77@janus-pecs.edu.hu (72) 513-724
Orsovai Bernadett gazdasági előadó orsovai.bernadett@janus-pecs.edu.hu  (72) 513-724

Orvos, védőnő

Dr. Csurgó Márta iskolaorvos (72) 513-727 (minden második pénteken)
Wéber Eszter védőnő (72) 513-727

 

Fenntartó

Pécsi Tankerületi Központ +36 (72) 795-209
7621 Pécs, Színház tér 2. E-mail: pecs@kk.gov.hu
http://kk.gov.hu/pecs

Iskolai szociális segítő

Herczog Tímea +36 (30) 62-86-434
E-mail: ecsgyk.herczogtimi@gmail.com
Fogadónap: csütörtök, péntek (7.00-19.00 között)

 

Stúdió/rendszergazdák

Gergely Tibor gti@janus-pecs.edu.hu (72) 516-338
Bogdán Norbert bogdannorbert@janus-pecs.edu.hu (72) 516-338

 

Iskolapszichológus

Amrein-Werner Hajnalka amrein-werner.hajnalka@janus-pecs.edu.hu Fogadónap: szerda, csütörtök

2024 április

hét ked sze csü pén szo vas
1
  • Tavaszi szünet
2
  • Tavaszi szünet
3
  • Tavaszi szünet
4
  • Tavaszi szünet
5
  • Tavaszi szünet
6
7
8
  • Első tanítási nap a szünet után
9
  • 10.ABCD országos digitális mérés
  • Francia cserekapcsolat
  • 10.A és 10.C kompetenciamérés
  • 10.B és 10.D kompetenciamérés
  • A francia csereprogram fogadása (Dt.)
10
  • Francia cserekapcsolat
11
  • Francia cserekapcsolat
  • Költészet napja
12
  • Francia cserekapcsolat
  • Szülők-nevelők bálja
13
  • Francia cserekapcsolat
  • Szülők-nevelők bálja
14
15
  • Pótló kompetenciamérés (10. évf.)
16
  • Megemlékezés a holokauszt magyarországi áldozatairól
  • Éneklő ifjúság verseny
17
  • Bemutatkozunk
18
  • 8.D tanulmányi kirándulás
19
  • 7. évfolyam oltás
  • Szőkefalvi Matematikaverseny
20
21
22
  • 9. évf. tanulói laptopok átadása (fszt.6. előtt)
  • Osztályozóvizsga (angol írásbeli)
23
  • 9. évf. tanulói laptopok átadása (fszt.6. előtt)
  • JaPaGi Színtársulat bemutatója
24
  • Osztályozóvizsga (angol szóbeli)
25
  • Helikon Keszthelyen
  • 12.AB érettségi tájékoztatás
  • 12.CD érettségi tájékoztatás
26
  • Helikon Keszthelyen
  • Konferencia (12. évf.)
27
  • Helikon Keszthelyen
28
29
  • 9.ABCD országos digitális mérés
30
  • 35 perces tanítási órák lesznek ezen a napon.
  • 9.CD országos digitális mérés
  • Érettségi: projektmunkák leadása a titkárságon