1972 óta minden év márciusában megemlékezünk iskolánk névadójáról, Janus Pannoniusról. Március 28-án az egyes osztályok különböző tudományos-ismeretterjesztő programon vettek részt. Az iskolai ünnepélyt rendhagyó módon a Székesegyházban tartottuk.
Osztályprogramok:
A 7. C és a 7. D osztály Dr. Gábor Olivér régész-főmuzeológus (JPM) vezetésével a Káptalan utcai pincerendszerben tettek látogatást. A városismereti sétára (Tóth Sarolta tanárnő útvonalának felhasználásával) későbbi alkalommal kerül sor.
A 8. C és a 8. D osztály Dr. Gyenizse Péter (PTE) Csillagászat a reneszánsz korában c. előadását hallgatták meg.
A 9. évfolyam tanulói Dr. Tóth Zsolt régész (JPM) által vezetett Régészeti érdekességek Pécs város múltjából című városismereti sétán vettek részt a Székesegyháztól a Széchenyi térig. Utuk során elmentek Janus Pannonius sírhelyéhez a Székesegyház altemplomába.
A 10. A és a 10. B osztály Majdán Míra muzeológus (JPM) vezetésével a Szatmári-pasztofóriumot (Corpus Christi-kápolna) tekintették meg a Székesegyházban, majd a reneszánsz kőbe faragott emlékeit a Dóm Kőtárban.
A 10. C és a 10. D osztály rendhagyó történelemórán vettek részt a középkori egyetemen.
A 11. évfolyam tanulói Dr. Gőzsy Zoltán történész, levéltáros (PTE BTK, MNL BVL) Pécs újjáépítése a török kor után című előadását hallgatták meg.
A 12. évfolyam tanulói P. Müller Péter irodalomtörténész (PTE BTK) A kortárs magyar dráma alkotói – Székely Csaba Bányavirág című drámája című előadásán vettek részt.
Az iskolai ünnepélyen Janus Pannonius pályaképéről és szellemi örökségéről hallhattunk. A műsort Andok Zita tanárnő állította össze. Közreműködtek Fenyősi Laura, Irsik Liza, Mocsári Léna, Pálfi Orsolya és Tóth-Bán Luca 9. C osztályos tanulók. A Barbakán-kert felújítása miatt a Janus-szobor helyett Janus Pannonius síremlékét koszorúzták meg a Székesegyház altemplomában a 11. évfolyam képviselői: Kálmán László 11. A, Lehotai Gergely 11. B, Kovács Hanna 11. C és Mucsi Zsófia 11. D osztályos tanulók. Az iskola zászlóját Páter Péter 12. B, Harmat Zóra 12. D és Ujvári Karolina 12. C osztályos tanulók vitték.
Az ünnepélyt követően a 7. C és a 7. D osztály megemlékezésen vett részt Janus Pannonius sírhelyénél a Székesegyház altemplomában.
A gimnázium épületében 11:30 órakor az iskolánkban működő egykori óvónői és egészségügyi képzés emlékére márványtáblát avattunk. Köszöntőt mondott Ritter Attila igazgató úr. Az óvónői és egészségügyi tagozatok egykori tanárai és növendékei Ritzl András Pál, 11. D osztályos tanuló harmonikajátékában Trompeten echo, Jovanko Jovanke dalokat és Brahms 6. magyar táncát hallhatták. Az emléktáblák a Baranya Vármegyei Horvát Önkormányzat, a Baranya Vármegyei Német Önkormányzat és a Janus Pannonius Alapítvány támogatásával készültek.