Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Farsangi mulatság 2024

2024.02.21 | farsang

Iskolánkban ebben az évben is megrendezésre került a farsangi mulatság, amely alkalomból jobbnál jobb programokkal készültek a szervezők.

Az estét a jelmezverseny indította, melyet Vajda Tibor tanár úr konferált. A versenyre egyénileg, illetve csoportosan is lehetett jelentkezni. Az Anatolí táncegyüttes egy vidám táncházzal zárta a programot.

Ezután egy Kahoot! kvíz következett, melyben a résztvevő tanulók csapatokban válaszolták meg a tanáraikkal kapcsolatos kérdéseket. A feladatok között volt tanáraink fiatalkori fényképeinek felismerése, vagy akár kisállataik megnevezése is. A kvíz tétje komoly volt, mivel a pódiumon lévő diákok nyereménye, egy, a tanáraink által felajánlott listából kiválasztható „előny” volt. 

A rendezvényen büfé állt a résztvevők rendelkezésére, melyet nagylelkű szülők biztosítottak a rajzteremben. Itt nagy választékban pék- és teasüteményeket, illetve italokat lehetett vásárolni.

Ezután egy rövid diszkó következett, amelyen remek DJ-ink rengeteg jól ismert zeneszámot játszottak nekünk, mint például a Timber, a Dark Horse, vagy a Rasputin. Ezekre a zeneszámokra különböző Just Dance koreográfiákat próbálhattunk ki. A dísztermeket betöltő jó hangulatból tanáraink sem maradtak ki.

A diszkót a jelmezverseny és a kvíz eredményhirdetése, illetve a tombola követte, melyen a résztvevők a korábbi felajánlásokból beérkezett, értékes nyereményekkel gazdagodhattak, ezek között voltak különböző édességek, sporteszközök, ajándékutalványok, társasjátékok is.

Az este végére DJ-ink visszatértek, hogy tovább szórakoztassák a diákokat. Az estébe nyúlva a diákok kedvenc előadóik bőrébe bújva énekeltek, majd később a Hungária Limbó hintóját meghallva egyre jobb lett a hangulat, így a diákok szuper élményekkel indulhattak haza.

Köszönjük tanárainknak a szervezést, illetve a Diákönkormányzat, a 9.A osztály és a Szülői Munkaközösség közreműködését! Várunk mindenkit jövőre is!

Bolla Tímea, 10.D

Megosztás a Facebookon

2024 április

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Tavaszi szünet
2
 • Tavaszi szünet
3
 • Tavaszi szünet
4
 • Tavaszi szünet
5
 • Tavaszi szünet
6
7
8
 • Első tanítási nap a szünet után
9
 • 10.ABCD országos digitális mérés
 • Francia cserekapcsolat
 • 10.A és 10.C kompetenciamérés
 • 10.B és 10.D kompetenciamérés
 • A francia csereprogram fogadása (Dt.)
10
 • Francia cserekapcsolat
11
 • Francia cserekapcsolat
 • Költészet napja
12
 • Francia cserekapcsolat
 • Szülők-nevelők bálja
13
 • Francia cserekapcsolat
 • Szülők-nevelők bálja
14
15
 • Pótló kompetenciamérés (10. évf.)
16
 • Megemlékezés a holokauszt magyarországi áldozatairól
 • Éneklő ifjúság verseny
17
 • Bemutatkozunk
18
 • 8.D tanulmányi kirándulás
19
 • 7. évfolyam oltás
 • Szőkefalvi Matematikaverseny
20
21
22
 • 9. évf. tanulói laptopok átadása (fszt.6. előtt)
 • Osztályozóvizsga (angol írásbeli)
23
 • 9. évf. tanulói laptopok átadása (fszt.6. előtt)
 • JaPaGi Színtársulat bemutatója
24
 • Osztályozóvizsga (angol szóbeli)
25
 • Helikon Keszthelyen
 • 12.AB érettségi tájékoztatás
 • 12.CD érettségi tájékoztatás
26
 • Helikon Keszthelyen
 • Konferencia (12. évf.)
27
 • Helikon Keszthelyen
28
29
 • 9.ABCD országos digitális mérés
30
 • 35 perces tanítási órák lesznek ezen a napon.
 • 9.CD országos digitális mérés
 • Érettségi: projektmunkák leadása a titkárságon