Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Janus Night

2023.12.07 | Iskolai rendezvény

December 1-én, ahogy minden évben, idén is megrendezésre került a Janus Night. Ez a rendezvény minden janusista számára egy fontos esemény. A diákok izgatottan várták a program fő részét, és az idén hosszú idő után először megrendezésre került bentalvást is. A 11 előadásból, majd 13 interaktív foglalkozásból álló első részen több mint 300-an, míg az éjszakai órákban 130 körüli volt a résztvevők száma. Mivel diákönkormányzatunk arra törekszik, hogy a diákság érdekeit előtérbe helyezze, idén nemcsak a megszokott témákban zajlottak előadások, és nemcsak a közönség kedvencei tértek vissza előadni – mint például Holnap Témazáró Youtube-csatorna tulajdonosa, Stettner Zoli – hanem női egészségről szóló előadásra is sor került, és lehetőséget biztosítottunk tehetséges diáktársaink német nyelvű előadásaira is. Az első részben – 16:30 – 19:15 óra között – három idősávban, sávonként négy előadás várta az érdeklődő diákokat. Több előadó érkezett innen az iskolából, de több előadót hívott az iskolavezetés és a DÖK is. Az előadásokat követően a diákok interaktív foglalkozásokon vettek részt 19:30 és 22:00 között. Ezek között szerepeltek régi, de még mindig látványos kísérletek Hegyiné Király Krisztina tanárnőtől, a már törzsvendég AutoCity (akiknek az idei autója éppen hogy befért az udvarra), régi és új VR-os programok, egy pécsi fejlesztésű készségfejlesztő társasjáték bemutatása és kipróbálásának lehetősége, Vajda Tibor tanár úr különleges szabadulószobája, és több volt diákjaink által tartott workshop is. Az előadóknak egy kis ajándékkal – bor vagy csokoládé – köszöntük meg a részvételt.

Az interaktív előadásokat követően kezdődött a – legutóbb 2019-ben megrendezett – bentalvás, ahol egy rövid dísztermi sorszemle után mindenki visszamehetett a főépületbe. Itt, miután mindenki elfogyasztotta a rendelt pizzáját, elkezdődtek az éjszakai foglalkozások. A diákönkormányzat különféle sportjátékokkal (például a tornateremben  röplabda, floorball, pingpong)  vagy játékkonzolokkal készült, a hagyományos társasozás kinőtte a neki szánt termet, filmnézésre is volt lehetőség, és emellett voltak, akik csak leültek beszélgetni, kártyázni, sakkozni, vagy akár zacskós levest főztek. A diákok mellett a felügyelő tanárok is jól szórakoztak az este folyamán. Nem rettentek vissza az előzetes „rossz hírektől”, és 7-en segítették a fegyelem megtartását. Nagyon izgalmas röplabda, FIFA és Ultimate Chicken Horse meccset láthattunk Zsbán Máté és Vajda Tibor tanár urak, valamint a diákok között, akik saját elmondásuk szerint kifejezetten élvezték az egymás közötti rivalizálást. Az éjszaka vége felé néhányan elmentek aludni, de a legtöbb diák inkább élvezte egymás társaságát. Hajnali ötkor, bár fáradtan, de elkezdtünk készülődni a távozásra, és egy gyors rendrakás után véget is ért a Janus Night. A diákönkormányzatnál saját tapasztalataink és a visszajelzések alapján úgy gondoljuk, hogy egy igen sikeres Janus Nightot hagyhatunk magunk mögött, amire reméljük,  szívesen fognak visszaemlékezni a megjelent diákok. 

 

Pécsi Janus Pannonius Gimnázium  Diákönkormányzata


 

 

Megosztás a Facebookon

2024 május

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Munkaszüneti nap
2
 • 9.CD országos digitális mérés
 • Zöld nap
3
 • 8.CD országos digitális mérés
 • Ballagás
4
5
6
 • Magyar nyelv és irodalom érettségi
 • 8.CD országos digitális mérés
 • 9.AB országos digitális mérés
 • Magyar nyelv és irodalom érettségi (K)
7
 • 8.CD országos digitális mérés
 • 10. ABCD első idegen nyelv osztályvizsga írásbeli
 • 9.AB országos digitális mérés
 • Matematika érettségi
 • Matematika érettségi (K)
8
 • 8. C tanulmányi út Bp-re
 • Történelem érettségi
 • 9. CD történelem osztályvizsga
 • Történelem érettségi (K és E)
9
 • Angol nyelv érettségi
 • Angol nyelv érettségi (K és E)
10
 • Német nyelv érettségi
 • Német nyelv érettségi (K és E)
11
12
13
 • Középszintű digitális kultúra érettségi
 • Digitális kultúra érettségi (K)
 • Pótló kompetenciamérés (Ta.6.)
14
 • Biológia érettségi (K)
15
16
 • Földrajz érettségi (K és E)
17
18
19
20
 • Munkaszüneti nap (Pünkösd)
21
22
 • Fizika érettségi (K)
 • V. Bátai László Ingafutás a tornateremben
 • Vizuális kultúra érettségi (K)
23
 • Francia nyelv érettségi (K)
24
 • 8. CD nyelvtan osztályvizsga
 • Előrehozott érettségi (2024. ősz) űrlap kitöltése
25
26
27
28
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
29
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
 • XI. Janus Mini Floorball Bajnokság
30
 • 11. AB matematika osztályvizsga
31
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
 • 10. CD matematika osztályvizsga