Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Janus Night

2022.12.12 | Iskolai rendezvény

December 2-án pénteken ismét megrendezésre került iskolánkban a Janus Night. 

A diákság most is izgalommal várta a rendezvényt, és azt, hogy bent tölthesse az éjszakát az iskola épületén belül, azonban sajnos erre idén sem kerülhetett sor. Ettől függetlenül a Diákönkormányzat és az igazgatóság ugyanakkora erővel futott neki a rendezvény szervezésének.

A célunk idén az volt, hogy olyan témájú előadásokat is meghallgathassanak a diákok, amelyek eddig nem fordultak elő a Janus Nighton: legyen szó virológiáról, különböző mérnöki, avagy kémiai témákról, és az este legnagyobb sikert aratott „Holnap témazáró!” előadásáról.

A 17 és 19 óra között lévő két előadási sávot követően interaktív előadásokra és foglalkozásokra került sor, ahol a diákok 20-25 perces forgásokkal vehettek részt a különböző programokon. Célunk itt is az volt, hogy érdekes foglalkozásokat teremtsünk a diákok számára. Az egész este tartó társasjáték mellett a diákok többek között betekintést nyerhettek a marketing világába, kerekasztal beszélgetéseken vehettek részt, különböző kémiai és fizikai kísérleteket láthattak, de akár lézerharc párbaj keretében is megmérkőzhettek egymással.

A Diákönkormányzat nevében azt tudom mondani, hogy egy színvonalas Janus Nighton vagyunk túl, és bár mindannyian sajnáljuk, hogy idén sem volt lehetőségünk arra, hogy bent tölthessük az éjszakát az iskolában, reméljük jövőre ez már nem így lesz, és a program nevében is szereplő Night szó ismét értelmet fog nyerni.

Meg szeretném köszönni mind a Diákönkormányzat, mind az igazgatóság és mind az előadók nevében a magas részvételt. Az előadóknak pedig innen is még egyszer azt, hogy részt vettek a rendezvényen, és színvonalas előadásokat és foglalkozásokat tartottak nekünk.

A rendezvény után a részvevő diákok között körbeküldtünk egy kérdőívet, amelyben felmértük a véleményüket az előadásokkal kapcsolatban, valamint a jövő Janus Nightjaira nézve észrevételeiket és javaslataikat is le tudták írni nekünk. Ezekből olvashatunk most párat:

„Látszott az előadón, hogy régóta a szakmában van, élvezi és szereti azt, amit csinál. Nekünk is érdekes módon vázolta fel az egész munkamenetet. Minden kérdésünkre érthető és hozzáértő választ kaptunk”

„Nagyon tetszett az előadás, mert az előadó nagyon érdekes dolgokat mondott emellett nagy beleéléssel tette mindezt.”

„Hegyiné tanárnő kémiai kísérletei nagyon jók voltak, látványos és izgalmas volt. Emellett a nemzetközi szervezet irányításáról szóló foglalkozás is hasznos volt, mert láthattuk, hogy már ki sem kell lépni az ajtón, mégis egy világszintű cég alkalmazottja lehet lenni. Gergő társasjátékai egy-egy intervallumban nagyon jó kikapcsolást jelentenek, ráadásul így nem kell mindenkinek úgy éreznie, hogy mindig kötelező egy előadást választania.”

„Jobb lett volna, hogyha az interaktív előadások hosszabbak lettek volna, akkor egy-egy témában jobban el lehetett volna mélyülni. Az előadások között, sokszor rövidnek tartottam a szüneteket, nehéz volt időben odaérni a következő előadásra.”

„Nagyon tetszett az idei rendezvény is, a javaslatom viszont az lenne, hogy a külön előadásokat több sávba rakni, és egy-egy sávban inkább csak 3-4 közül lehessen választani, így több előadásra is el lehetne menni, ami érdekli az embert.”

Köszönjük mindenkinek a részvételt, jövőre ugyanígy találkozunk!

Janus Diákönkormányzat


Programok:

 

Megosztás a Facebookon

2023 szeptember

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Gyülekező az iskolaudvaron
 • Évnyitó ünnepély
 • TANKÖNYVOSZTÁS
2
3
4
 • TANKÖNYVOSZTÁS
5
 • Jelentkezés az érettségi vizsga őszi időszakára
6
 • Francia csereprogram - szülői értekezlet
7
8
9
10
11
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
12
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • 30 perces rövidített órák
13
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • OKTV jelentkezési lapok leadása
14
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • 11.CD tantermi színház (Klamm háborúja)
15
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • Fakultációs jelentkezések módosítása szülői kérvénnyel
 • Mindennapos testnevelés igazolások feltöltése
16
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • III. Janus gyalogtúra
17
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
18
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • Osztályozóvizsga angol nyelvből (írásbeli)
19
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • Szülői választmány értekezlete
 • Szülői értekezlet (7-12. évfolyam)
 • Harmadik Színház bérletes előadás
20
 • Anatolí táncegyüttes tánctábora Görögországban
 • Francia csereprogram
 • Angol próbanyelvvizsga írásbeli (Dt.1-2-3, Rt)
21
 • Francia csereprogram
 • Osztályozóvizsga angol nyelvből (szóbeli)
22
 • Francia csereprogram
 • Szecskaavató
23
24
25
26
 • Angol próbanyelvvizsga szóbeli
 • Angol próbanyelvvizsga szóbeli
 • Angol nyelvi előadás a Dt-ben
27
 • Próbamérés 7.C
28
 • Próbamérés 7.D, 10.A, 10.C
29
 • Próbamérés 7.D, 10.D
 • Zenei világnap
30
 • 4 és 6 osztályos nyílt nap