Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

  • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
  • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
  • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Fejér Lipót Matematikaverseny – Eredményhirdetés 2020

2020.12.01 | Iskolai rendezvény, Matematikaverseny, Verseny

Kedves Versenyző Diákok! Tisztelt Felkészítő Tanárok!

Már alig vártuk a pillanatot, hogy megoszthassuk a Pécsi Janus Pannonius Gimnázium által szervezett, négy megyében egyszerre megrendezésre kerülő Fejér Lipót Matematika Verseny  eredményét!
Nagy öröm számunkra, hogy a vírushelyzet ellenére sikerült az idén is lebonyolítani ezt a sok éves hagyománnyal rendelkező, rangos versenyt! Ez a felkészítő tanár kollégák segítsége nélkül nem sikerült volna! Köszönjük a munkájukat!
Kérjük, először hallgassa meg Ritter Attila, a Pécsi Janus Pannonius Gimnázium intézményvezetőjének köszöntőjét a rendhagyó eredményhirdetés alkalmából!


Összesített eredmények

Gimnázium 12. évfolyam

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 271 pont I.
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 220 pont II.
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma 143 pont III.

Gimnázium 11. évfolyam

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 246 pont I.
Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet 237 pont II.
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 180 pont III.

ÖSSZESÍTETT GIMNÁZIUMOK

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Pécsi Janus Pannonius Gimnázium 517 pont I.
Pécsi Leőwey Klára Gimnázium 400 pont II.
Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet 376 pont III.

Szakgimnázium 12. évfolyam

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Baranya Megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum 129 pont I.
Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum 66 pont II.
Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 57 pont III.

Szakgimnázium 11. évfolyam

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 76 pont I.
Baranya Megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum 71 pont II.
Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum 53 pont III.

ÖSSZESÍTETT SZAKGIMNÁZIUMOK

ISKOLA PONTSZÁM HELYEZÉS
Baranya Megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum 200 pont I.
Baranya Megyei SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma 133 pont II.
Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum 119 pont III.

Egyéni eredmények

Gimnázium 12. évfolyam

Név Pontszám Iskola Felkészítő tanár
Kis-Bogdán Kolos 98 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Lehőcz Mária, Dlusztus Péter
Arató Zita 97 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Hebling Eszter
Trombitás Karolina 88 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Lányi Vera
Schäffer Bálint 85 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Lányi Vera
Gácsi Zalán 75 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Lehőcz Mária, Dlusztus Péter
Selmi Bálint 75 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kiss Zoltán
Erdélyi-Nagy Anna 73 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kiss Zoltán
Fekete András 72 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kiss Zoltán
Gyenizse-Nagy Áron 66 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Szalahov Mária
Sas Mór 62 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kiss Zoltán
Somogyvári Anna 61 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Szalahov Mária
Fritz Ferenc Roland 42 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Hebling Eszter
Stocker Ákos 28 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Dombai Dániel 21 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Iloskity Gábor 16 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Szalahov Mária
Schäffer Panna 15 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Kiss Sebestyén 7 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára

Gimnázium 11. évfolyam

Név Pontszám Iskola Felkészítő tanár
Metzger Ábris 98 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Flódung Áron 94 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Kőváriné Kovács Andrea
Albert Ákos 89 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Kőváriné Kovács Andrea
Takács Tamás 75 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Bodor Bence 73 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Holczer Ákos 72 pont Pécsi Janus Pannonius Gimnázium Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Ottó Lőrinc 69 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kovács Ágnes
Schäffer Szabolcs 58 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kovács Ágnes
Légrádi Kristóf 55 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Pánczél Róbert
Fülöp Marcell 54 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Kőváriné Kovács Andrea
Leehmans Arno 53 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kovács Ágnes
Balázs Bálint 47 pont Pécsi Leőwey Klára Gimnázium Kovács Ágnes
Kovács Sebestyén 46 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Pánczél Róbert
Lénárd Zsombor 45 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Pánczél Róbert
Otmann Anna 42 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Pánczél Róbert
Birkmayer Róbert Bendegúz 33 pont Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma Pánczél Róbert
Zlatics Szonja 33 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Cséplő Réka 28 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Horváth Levente 23 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Jarmeczky Dávid 17 pont Koch Valéria Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda, Kollégium és Pedagógiai Intézet Kőváriné Kovács Andrea
Aszmann Máté 15 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára
Jörg Máté Áron 14 pont Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium Hermann Klára

Szakgimnázium 12. évfolyam

Név Pontszám Iskola Felkészítő tanár
Kvala Dávid 54 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Balatonyi-Venczel Rita, Hargitai András
Gacs Attila 43 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Hargitai András
Herbert Patrik 24 pont Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Galambos Jánosné
Keresztes Áron 23 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kajliné Somogyi Ildikó
Hohmann Gábor 22 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Hargitai András
Kozári Vanessza 22 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kajliné Somogyi Ildikó
Mim Dávid 22 pont Baranya Megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Sárvári Virág
Arany Emese 21 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kajliné Somogyi Ildikó
Koncz Kornél 18 pont Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Galambos Jánosné
Kovács Panna 16 pont Baranya Megyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Gerstné Steigerwald Krisztina
Torhosi Enikő 16 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kajliné Somogyi Ildikó
Szloboda Tamás 15 pont Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Galambos Jánosné
Schweier Dániel 9 pont Baranya Megyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Gerstné Steigerwald Krisztina
Molnár Bence 8 pont Baranya Megyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Gerstné Steigerwald Krisztina

Szakgimnázium 11. évfolyam

Név Pontszám Iskola Felkészítő tanár
Ruszinkó Koppány György 76 pont Pécsi SZC Pollack Mihály Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma Szécsei Mónika
Radó Alexander 29 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Deák-Bede Brigitta
Guhr Fanni 27 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Háhn Attila
Kernya Szilveszter 26 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Deák-Bede Brigitta, Balatonyi-Venczel Rita
Burgstaller András 21 pont Baranya Megyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Kedves Ferencné
Illés Kristóf 16 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Balatonyi-Venczel Rita
Réder Ákos 15 pont Baranya megyei Szakképzési Centrum Zipernowsky Károly Műszaki Technikum Sárvári Virág
Barics Lili 14 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kékesi Ágnes
Horváth Olivér 12 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kékesi Ágnes
Palaczki Lilla 11 pont Baranya Megyei SZC Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum Kékesi Ágnes
Arláth Dóra 8 pont Baranya Megyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Közgazdasági Technikum és Szakképző Iskola Kedves Ferencné
Megosztás a Facebookon

2022. július

hét ked sze csü pén szo vas
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
  • Nyári ügyeleti nyitvatartás
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
  • Nyári ügyeleti nyitvatartás
28
29
30
31