Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Jelentkezés a központi írásbeli vizsgára

Jelentkezés a központi írásbeli vizsgára

Megjelent a jelentkezési lap a központi írásbeli vizsgára a 6. és 8. évfolyamos általános iskolai tanulók részére. A központi írásbeli vizsgára jelentkezést a 8. évfolyamos tanulók esetében az általános iskola intézi. A 6. évfolyamos tanulók szülei egyénileg intézik a vizsgára való jelentkezést:...

bővebben
Eredményhirdetés

Eredményhirdetés

A megyei versenyeken kiemelkedő eredményt elérő tanulókat hívjuk meg az ünnepélyes eredményhirdetésre november 28-án. Erről értesítést küldünk. Az angol és német nyelvi verseny eredményhirdetése 15:00 órakor, a matematikaverseny eredményhirdetése 16:00 órakor kezdődik. Valamennyi eredményt...

bővebben
Továbbtanulási börze

Továbbtanulási börze

November 18-án 14:30 - 18:00 óra között rendeztük meg a hagyományos „Továbbtanulási börze” pályaorientációs rendezvényt, aminek fő célja egyrészt a 10. évfolyamos tanulók fakultációválasztásának támogatása, másrészt a 11.-12. évfolyamos diákok számára a pályaválasztásuk megerősítése, illetve a...

bővebben
Hálaadás / Thanksgiving

Hálaadás / Thanksgiving

Az American Corner Pécs vendégei voltak diákjaink Hálaadás (Thanksgiving) alkalmából.  Deb Stuligross, az AMC vendégelőadója az amerikai hálaadásnapi szokásokról és annak eredetéről mesélt. A játékos foglalkozás végén az ilyenkor szokásos sütőtökös pitét is megkóstolhattuk! Köszönjük a meghívást...

bővebben
Márton-nap a Janusban

Márton-nap a Janusban

Márton-nap alkalmából a német munkaközösség évente két csoportnak foglalkozást szervez. Idén a 7. és a 10. évfolyam vett részt a programban. A diákok és a tanárok egyaránt kivették részüket az előkészületekből, volt, aki otthon süteményt készített, mások a folyosókat díszítették fel. A tizedik...

bővebben
4 for Europe

4 for Europe

A magyarországi Europe Direct Hálózat, az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete és az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodája „4 FOR EUROPE” címmel európai uniós tematikájú vetélkedőt hirdetett középiskolás diákoknak. A vetélkedő Kaposváron 2022. november 17-én megtartott...

bővebben
Mindszenty 130 vetélkedő

Mindszenty 130 vetélkedő

A zalaegerszegi Göcseji Múzeum tagintézménye, Mindszenty József Látógatóközpont–Mindszentyneum, a Rákóczi Szövetséggel partnerségben vetélkedőt szervezett Mindszenty József bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek születésének 130. évfordulójára. A négyfordulós online vetélkedő után a legjobb...

bővebben
Nobel-díjasok és tehetséges diákok

Nobel-díjasok és tehetséges diákok

Szegeden rendezték meg a Nobel-díjasok és tehetséges diákok XIX. találkozóját november 10-12 között. A biológia fakultációsok közül három tanuló képviselte iskolánkat: Kis-Bogdán Ágota (11.C), Krebsz Kitti (11.A), valamint Tajti Jázmin (11.A), kísérőjük Tóth Kármen tanárnő volt. Ők három napon...

bővebben
Városismereti verseny 2022

Városismereti verseny 2022

„Ismerd meg Pécs (magyarországi)német oldalát!“ – Ezzel a mottóval került megrendezésre október 11-én az immár hagyománnyá vált városismereti verseny a pécsi belvárosban. Az idei városismereti vetélkedőn hét gimnázium 118 diákja vett részt a pécsi belvárosban. A fiatalok Pécs német nemzetiségi...

bővebben
Diákiroda átadó ünnepség 2022. október 28.

Diákiroda átadó ünnepség 2022. október 28.

Hosszú idő után sikerült a Janus Diákönkormányzat irodájának felújítása, melyet a PTE-KTK anyagi támogatásával sikerült megvalósítani. Az átadó ünnepségen Dr. Takács András egyetemi docens, a kar dékánja és Ritter Attila igazgató úr osztotta meg gondolatait az oktatási intézmények...

bővebben

2022. november

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Mindenszentek - munkaszüneti nap
2
 • Tanítás nélküli munkanap
3
 • Tanítás nélküli munkanap
4
 • Jelentkezési lapok leadása a megyei versenyekre
 • Tanítás nélküli munkanap
5
6
7
 • Tanulmányok alatti vizsgák
 • Történelem OKTV első forduló
 • Érettségi dolgozatok megtekintése
8
 • Tanulmányok alatti vizsgák
 • Fejér Lipót Matematikaverseny
 • Földrajz OKTV első forduló
 • "Kis" Fejér Lipót Matematikaverseny (9-10. évf.)
 • Fejér Lipót Matematikaverseny
 • Megyei matematikaverseny (6., 7., 8. évf. számára)
 • Fogadóóra (7-12. évf.)
9
 • Tanulmányok alatti vizsgák
10
 • Tanulmányok alatti vizsgák
 • Emelt szintű szóbeli vizsgák (a vizsgabehívón megjelölt helyszínen és időpontban)
 • Fizika OKTV első forduló (I. és II. kat.)
 • Fogászati szűrés beosztás szerint
 • Megyei angol/német verseny (8. évf.)
11
 • Tanulmányok alatti vizsgák
 • Emelt szintű szóbeli vizsgák (a vizsgabehívón megjelölt helyszínen és időpontban)
 • 10.C tanulmányút Gödöllőre (NÖRI)
 • Toldi c. animációs film vetítése (9. évf.) Apolló Mozi
 • Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny
12
 • Emelt szintű szóbeli vizsgák (a vizsgabehívón megjelölt helyszínen és időpontban)
13
 • Emelt szintű szóbeli vizsgák (a vizsgabehívón megjelölt helyszínen és időpontban)
14
 • Emelt szintű szóbeli vizsgák (a vizsgabehívón megjelölt helyszínen és időpontban)
 • Német nyelv OKTV első forduló (I. és II. kat.)
15
 • Matematika OKTV első forduló (I. és II. kat.)
16
 • Magyar irodalom OKTV első forduló
17
 • Biológia OKTV első forduló (I. és II. kat.)
 • Fogászati szűrés beosztás szerint
18
 • 12. D szűrés
 • Továbbtanulási börze
19
20
21
 • Kémia OKTV első forduló (I. és II. kat.)
 • Középszintű szóbeli érettségi vizsgák
22
 • Középszintű szóbeli érettségi vizsgák
 • 9.A, 9.D látogatás az Országházban
 • Magyar nyelv OKTV első forduló
23
 • Informatika OKTV első forduló (I. kat.)
24
 • Angol nyelv OKTV első forduló (I. és II. kat.)
 • Fogászati szűrés beosztás szerint
25
26
27
28
 • Dráma OKTV első forduló
 • Eredményhirdetés (megyei versenyek: angol, német))
 • Eredményhirdetés (megyei versenyek: matematika)
 • 6 osztályos tájékoztató (online)
29
 • Eredményhirdetés - Fejér Lipót Matematikaverseny
30
 • OSZTÁLYVIZSGA tematikák közzététele