Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Francia nyelvű projektverseny

2017.03.06 | Egyéb verseny, idegen nyelv, Verseny

A projektről röviden:
A fenntartható fejlődés témakörén belül, a harmadik világ élelmezési nehézségeinek elhárításáról szólt az idei projekt. A FAO a 2016-os évet a babfélék-hüvelyesek tematikus évének jelölte ki. (Minden évben kijelölnek egy mezőgazdasági irányt, amivel javítani lehet világ élelemellátását).

A Francia Intézet ebben a programban partnerintézményként vett részt és meghirdetett egy versenyt az iskolák között, hogy bármilyen digitális, webes formában népszerűsítő anyaggal készüljenek a babfélékről. Ezért mi egy weblapot raktunk össze.

Ezt a projektversenyt nyerte meg a következő hét tanulónk:
Pálvölgyi Eszter, Pusztai Petra, Balogh Dominika, Resz Tímea, Tóth Veronika,  Fekecs Fanni, Farkas Júli

A webhely:
http://legumineuse.hupont.hu/1/consommer-des-legumineuses

Abban a szerencsés helyzetbe is kerültünk, hogy a FAO ( Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezet) az éves jelentésében megemlítette mind az iskolánkat és a webhelyet magát is. Itt a jelentés ránk vonatkozó része:

“Furthermore, the French Institute dedicated a one-day conference to the ‘nutritious seeds’, in which Eleonora Dupouy, FAO food safety and consumer protection officer, talked about the usefulness of pulses. Beyond some food for thought, participants could taste Turkish lentil dishes and even take away some plant seeds. The thematic event was part of the Institute’s environmental month, held every year since 2002.

Moreover, the Institute ran a competition among Hungarian high schools. The students were asked to prepare visual materials in groups with the aim to convince consumers about the positive impacts of buying and eating pulses.

The winning team of the Janus Pannonius High School in Pécs, developed a webpage in French, loaded with information, recipes, interesting and fun facts, and even with fairy tales – all related to pulses. Other students awarded, who studied at the Kölcsey Ferenc High School, conducted short video reports involving a restaurant owner cooking pulses and a FAO expert.”

Gratulálunk a diákoknak, és segítőjüknek Sonzogniné Papp Katinka tanárnőnek!

Megosztás a Facebookon

2023. február

hét ked sze csü pén szo vas
1
2
 • Központi írásbeli dolgozatok megtekintése és az értékelőlapok átadása
3
 • Szűrővizsgálat 10. D
4
5
6
7
 • Szülői Választmány ülése
 • Szülői értekezlet (7-12. évf.)
8
9
10
11
12
13
 • Online tájékoztató (6 osztályos)
14
15
 • Érettségi és felsőoktatási felvételi jelentkezés
16
17
 • Szűrővizsgálat 10. C
18
19
20
 • Osztályozó- és különbözeti vizsgák (2 tanuló)
21
22
 • Jelentkezési lapok leadása általános iskolai tanulók számára
23
24
 • Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozataira
25
26
27
 • 12.B rendhagyó történelemóra a Levéltárban
 • 12.D rendhagyó történelemóra a Levéltárban
28
 • 12.A rendhagyó történelemóra a Levéltárban