Steenhuis Nathaniel országos 1. helyezett
Első helyezésével Nemzetközi Földrajzi Olimpiára jutott iskolánk 10.D osztályos tanulója, Steenhuis Nathaniel.
A Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kar Földrajzi Intézete (PTE FI), a Magyar Földrajzi Társaság (MFT), a Modern Geográfus Alapítvány (MGA) által a 2014/2015. tanévre meghirdetett angol nyelvű, földrajzi tanulmányi verseny döntőjében Steenhuis Nathaniel 10.D osztályos tanulónk az első helyen végzett.
Kiemelkedő eredményéhez gratulálunk!
Felkészítő tanárai: Dr. Pálfiné Huszár Nóra és Szlovák-Baris Katinka
Az első négy magyarországi helyezett képviselheti hazánkat az iGeo 2015-ös XII. Nemzetközi Földrajzi Olimpia oroszországi versenyén.
Néhány információ a versenyről
A verseny honlapja: hungeocontest.org
A verseny és a szakmai kommunikáció nyelve az angol.
A verseny célja:
Ösztönözni a földrajz iránti érdeklődést, támogatni azon tanulókat, akik a társadalom- és/vagy természetföldrajz területén kiemelkedő ismeretekkel rendelkeznek. A verseny további célkitűzése az International Geographic Union (továbbiakban IGU) által – 2012-től évente – megrendezésre kerülő nemzetközi földrajzi olimpián (iGeo) résztvevő magyar csapat tagjainak kiválasztása.
A verseny résztvevői:
Nevezhetnek mindazon középfokú oktatási intézményben tanuló diákok, akik 16-19 évesek és 2015. június 30-áig nem töltik be a 19. életévüket.
A verseny tartalma:
Az általános és középiskolákban feldolgozásra került tananyaghoz, illetve témákhoz, továbbá az aktuális, a földrajzhoz kapcsolódó események/összefüggések ismeretére alapulnak a kérdéskörök, mind a természet-, mind a társadalomföldrajz területéről. A verseny tematikájában leginkább a komplex földrajzi ismeretek és képességek alkalmazására épít. A versenyfeladatok 2014/2015-ben elsősorban az alábbi, kiemelt témakörökhöz kapcsolódnak, amelyek részben a nemzetközi megmérettetéshez (iGeo2015) is illeszkednek:
- Éghajlat és klímaváltozás
- Természeti veszélyforrások
- Természeti erőforrások és hasznosításuk
- Környezetvédelem és fenntartható fejlődés
- Földhasználat, tájhasznosítás
- Agrárföldrajz, élelmezési problémák
- Népesség, népességváltozás
- Gazdaságföldrajz, globalizáció
- Területfejlesztés és területi egyenlőtlenségek
- Urbanisztika, várostervezés, -rehabilitáció, -rekonstrukció
- Turizmus
- Kulturális földrajz/regionális identitás
- Fejlődő világ
- Újonnan iparosodó országok (NIC, BRICS)