Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

SMILE – Angol nyelvi témahét

2014.11.19 | Iskolai rendezvény

1_SMILE_COVER_PAGEA nagysikerű szeptemberi vetélkedő után nagy fába vágta fejszéjét az Angol Munkaközösség, ugyanis valamennyi angolul tanuló diákunk számára élvezetes-tanulságos program-lehetőségeket kínáltunk egy héten át a SMILE elnevezésű témahét keretében. Elsődleges célunk az volt, hogy diákjaink olyan élményekkel gazdagodjanak, amelyek megerősítik őket abban, hogy eddigi tanulmányaik alapján képesek megérteni és cselekvő részeseivé válni a programoknak. Az angol nyelv természetesen eszköz volt – többek közt – az előadások értelmezésében, a belváros nevezetességeinek felfedezésében, a művészi inspirációk kifejezésében. Programjaink sikerét naponta átlagosan 100 diák részvétele bizonyította.

[section label=”Témahét kínálata”]

Íme hát a témahét kínálata:

Hetekkel a témahét kezdete előtt plakátok (Perger Attila munkái), vicces képek hívták fel a figyelmet a majdnem az egész iskolát megmozgató programsorozatra. A folyosókon megjelenő plakátokon gondolatbuborékokba írhatták a „járókelők” a képekhez fűzött egyéni hozzászólásaikat. A kifüggesztett bakancslisták (Before I Die…) rövid idő alatt gyűjtötték össze a diákok kívánságait. A témahét hivatalos logo-pályázatát Tímár Kitti munkája nyerte.

TK_logo

Tímár Kitti nyertes munkája

Az első délután vendégelőadók érkeztek, és különböző kulturális tapasztalataikról számoltak be. Sawyer Gillilan Alaszkából Floridáig tartó utazásának élményeit osztotta meg, Nagy Zsuzsanna (American Corner Pécs) az amerikaiakhoz kötődő sztereotípiákról beszélt, Bonda Barbara a külföldi ösztöndíjak előnyeit taglalta.

A második délután végre kezdetét vette a Catwalk Challenge, amelynek versenyző csapatai az Óz, a nagy varázsló egyik szereplőjének jelmezét készítették el, majd a témahetet záró nagy teadélutánon felvonultatták alkotásaikat. A Picture a Proverb programunk ismét nagy érdeklődést váltott ki a fotózás szerelmeseiből. Inspirációként 3 angol közmondást kaptak a pályázók. Ez idő alatt Nagy Zsuzsanna amerikai ösztöndíj-lehetőségekről tartott előadást.

A harmadik délután várva várt eseménye (80 Minutes Around The Smiling City) Saci néni belvárosi sétája volt, ami idén a pécsi nevezetességekről írt tájékoztatóban szándékosan elvétett hibák felfedezésével párosult. A szemerkélő eső ellenére több mint 110 diák vette nyakába a belvárost! Mindeközben SBC Presents… címmel humoros jeleneteket néztek és beszéltek meg a résztevők. Az idei rendezvényen is szívesen láttuk az angol nyelvi előkészítősök lelkes részvételét mindkét programunkon.

A negyedik délután a legjobb fordítókat kerestük, és folytattuk a SBC Presents… programunkat, valamint diákjaink számára kínáltunk lehetőséget, hogy az őket foglalkoztató témákról rövid előadásokban számoljanak be társaiknak. (Be Present And Present Yourself) A gitároktól az űrállomásig, a csokitól a beatnemzedékig megannyi téma mutatta mennyire szerteágazó diákjaink érdeklődése. A tanárok számára a legmeghatóbb élmény az előadók komolysága volt, ahogyan felkészültek bemutatóikra.

A témahetet a Pun&Fun Party, a nagy teadélután zárta, amelynek keretében ismét Luke Stannard szórakoztatta személyes történeteivel a megjelenteket. A 24 diák közel 60 fotójából készült összeállítás, a divatbemutató, az aprósütemény-szépségverseny és az eredményhirdetés tette teljessé a délutánt.

[section label=”Versenyek eredménye”]

A versenyek eredményei:

PROGRAM I. HELYEZÉS II. HELYEZÉS III. HELYEZÉS
CATWALK CHALLENGE BERTÓK DOROTTYA, HÉJJAS MIRJAM, RÉTHÁTI LILI, VOJCSIK JOHANNA FÜZY CSENGE, KERÁK LEA, KUTNYÁNSZKY LILLA, SOULY ALEXANDRA HIDEGKUTI HANNA, NEMESKÉRI DALMA, POLLÁK BOGLÁRKA, TÓTH KINGA
LOGO TÍMÁR KITTI VUKOVICS VIVIEN KOCSIS BETTINA
WHO IS THE BEST TRANSLATOR? KOVÁCS DÁNIEL, TÁLOS GERGŐ ÉLIÁS ÁGNES, MURÁNYI ÉVA VARGA SÁNDOR
80 MINUTES AROUND THE SMILING CITY (9-12. ÉVFOLYAM) ÓCSAI BENCE, BECK DÁNIEL TUBA MÁTÉ, BAKÓ RICHÁRD GAJDA RÉKA, BIRCSÁK ENIKŐ
80 MINUTES AROUND THE SMILING CITY (7-8. ÉVFOLYAM) MARIC VIKTOR, VÁRKONYI GERGŐ BUZÁS PETRA, LÁSZLÓ REBEKA DINNYÉS DANIELA, RAFFAY SÁRA
PICTURE A PROVERB HADHÁZI TAMARA SZABÓ IMOLA SZABÓ PATRÍCIA
PICTURE A PROVERB VOJCSIK JOHANNA TÖRÖK LEVENTE POLLÁK BOGLÁRKA
PICTURE A PROVERB ILLÉS GERGŐ TAKÁTSY DOROTTYA
BE PRESENT AND PRESENT YOURSELF (valamennyi előadó) BÖRÖCZ FERENC, TÍMÁR KITTI, CSONKA LÁSZLÓ, VECSERNYÉS MÁRK TÓTH DÁVID, GIRÁN KYRA, KAJLI ÁKOS, TÓTH KRISZTIÁN STEENHUIS NATHANIEL, ARASH RAFIEI, SÜVEGES GÁBOR
TEA BISCUIT COMPETITION jutalmazottjai PÁLFI NADIN, KERÉNYI KATA GIRÁN KYRA, NÉMETH ANNA, FÜGE BORI, GYŐRFI SAROLTA DONÁCZI CSEPERKE, NEMESKÉRI DÓRA

[section label=”Képek”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”11″ gal_title=”Smile”]

Megosztás a Facebookon

2024 április

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Tavaszi szünet
2
 • Tavaszi szünet
3
 • Tavaszi szünet
4
 • Tavaszi szünet
5
 • Tavaszi szünet
6
7
8
 • Első tanítási nap a szünet után
9
 • 10.ABCD országos digitális mérés
 • Francia cserekapcsolat
 • 10.A és 10.C kompetenciamérés
 • 10.B és 10.D kompetenciamérés
 • A francia csereprogram fogadása (Dt.)
10
 • Francia cserekapcsolat
11
 • Francia cserekapcsolat
 • Költészet napja
12
 • Francia cserekapcsolat
 • Szülők-nevelők bálja
13
 • Francia cserekapcsolat
 • Szülők-nevelők bálja
14
15
 • Pótló kompetenciamérés (10. évf.)
16
 • Megemlékezés a holokauszt magyarországi áldozatairól
 • Éneklő ifjúság verseny
17
 • Bemutatkozunk
18
 • 8.D tanulmányi kirándulás
19
 • 7. évfolyam oltás
 • Szőkefalvi Matematikaverseny
20
21
22
 • Osztályozóvizsga (angol írásbeli)
23
 • JaPaGi Színtársulat bemutatója
24
 • Osztályozóvizsga (angol szóbeli)
25
 • Helikon Keszthelyen
 • 12.AB érettségi tájékoztatás
 • 12.CD érettségi tájékoztatás
26
 • Helikon Keszthelyen
 • Konferencia (12. évf.)
27
 • Helikon Keszthelyen
28
29
 • 9.ABCD országos digitális mérés
30
 • 9.CD országos digitális mérés
 • Érettségi: projektmunkák leadása a titkárságon