Janus Pannonius Gimnázium, Pécs - Versenyeredmények 2007/2008

Versenyeredmények 2007/2008-as tanév
                 
Verseny Név Helyezés Felkészítő tanár
FIZIKA
Jedlik Ányos Országos Fizika Verseny Czigány Máté 8.D 3. és különdíj Keresztesné Borsos Sarolta
Öveges József Fizika Verseny - megyei Czigány Máté 8.D 3. Keresztesné Borsos Sarolta
Párkányi László Fizikaverseny  - megyei Retzler András 11.B 3. Keresztesné Borsos Sarolta                                                                                                                                               
Wolosz János 11.B 3.
Retzler András 11.B 2.
Wolosz János 11.B
Gáyer József 11.B
Ruppert Dániel 12.C 3. Sáráné Dombi Anna 
Békefi Gergely 12.B
Hámos Gergely 12.D
Fridrik Richárd 12.B
Tóth Bence 12.B
MATEMATIKA
Varga Tamás Országos Matematika Verseny László József 8.C döntőbe jutott Meiszterics Zoltánné
Gordiusz Matematika Verseny  - országos Fridrik Richárd 12.B 2. Blazsekné Licsár Ágnes Sáráné Dombi Anna
Gordiusz Matematika Verseny - megyei Wittner Dániel 9.B 2. Meiszterics Zoltánné, Kárpáti Ágnes
Major Levente 9.B 9. Meiszterics Zoltánné, Kárpáti Ágnes
Vető Réka 9.D  13. Demjén Lászlóné
Erős Péter 10.C 2. Polcz Katalin
Béres András 10.B 4. Sáráné Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Gyöngyösi Megyer 10.B 7. Sáráné Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Szíjártó Anna 10.B 8. Sáráné Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné
Gangel Adorján 10.C 11. Polcz Katalin, Kárpáti Ágnes 
Németh Balázs 11.B 8. Blazsekné Licsár Ágnes, Polcz Katalin, Kárpáti Ágnes
Bözöri Dániel 11.D 10.
Májusi Gábor 11.B 11.
Bitó Tamás 11.B 13.
Fridrik Richárd 12.B 1. Blazsekné Licsár Ágnes, Sáráné Dombi Anna
Békefi Gergely 12.B 6. Blazsekné Licsár Ágnes, Sáráné Dombi Anna
Csapat 9. évfolyam 2.  
Csapat 12. évfolyam 2.  
Zrinyi Ilona Matematika Verseny - megyei Kiss Gergő 8.C 12. Meiszterics Zoltánné
Kurucsai Krisztina 7.D 13. Blazsekné Licsár Ágnes
Bátaszéki Matematika Verseny - országos László József 8.D 9. Meiszterics Zoltánné
Bátaszéki Matematika Verseny - országos                                                                                                  - levelező                                              Kardos Milán Soma 7.D 7. Blazsekné Licsár Ágnes
Karádi Dániel Tamás 8.D 9. Meiszterics Zoltánné
Kenguru Matematika Verseny - országos Wolosz János 11.B 4. Blazsekné Licsár Ágnes, Kárpáti Ágnes
Fridrik Richárd 12.B 7. Blazsekné Licsár Ágnes, Sáráné Dombi Anna
Erős Péter 10.C 10. Polcz Katalin
OKTV Wolosz János 11.B 6. Blazsekné Licsár Ágnes, Kárpáti Ágnes
Kalmár László Országos Matematika Verseny Karádi Dániel 8.D 2. Meiszterics Zoltánné
Fejér Lipót Matematika Verseny Wolosz János 11.B 1. Blazsekné Licsár Ágnes,                                                                             Kárpáti Ágnes
Májusi Gábor 11.B 3.
Bitó Tamás 11.B dicséret
Józsa István 11.B  
Fridrik Richárd 12.B 1. Blazsekné Licsár Ágnes,                                                                             Sáráné Dombi Anna                                                                                                                                 Kárpáti Ágnes
Ruppert Dániel 12.B 2.
Békefi Gergely 12.B 3.
Hámos Gergely 12.B dicséret
csapat 11. évfolyam 2.  
csapat 12. évfolyam 1.  
Iskola 2.  
Zipernowsky Matematika Verseny Matók Zsanett 9.B 2. Meiszterics Zoltánné, Kárpáti Ágnes
Pusztai Máté 9.B dicséret
Horváth Gergely 9.B dicséret
Erős Péter 10.C 3. Polcz Katalin, Kárpáti Ágnes, Sáráné Dombi Anna, Meiszterics Zoltánné 
Tóth Lajos 10.B dicséret
Iskola 2.  
SZÁMÍTÁSTECHNIKA
LOGO Számítástechnika Verseny - országos Karádi Dániel 8.D 10. Sandó Eszter
Dányi Bence 10.D 19.
 - területi forduló: III. kategória Karádi Dániel 8.D 1. Sandó Eszter
Czigány Máté 8.D 2.
Csima István 8.C 3.
Sidó András 7.C 5.
Gulyás Réka 7.D 7.
 - területi forduló: II. kategória Dányi Bence 10.D 2. Sandó Eszter
Fuchs Anett 10.C 5.
Juhász Bálint 9.D 9.
Arany Dániel Matematika Verseny Lamberti Olivér döntő Polcz Katalin
MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM
 Arany János Irodalmi Verseny  Szíjártó Anna 10.B 28. Dr. Balogh Gyöngyi
Arany János Anyanyelvi Verseny - országos       Czigány Máté 8.D 2. Ornódi Zsuzsanna, Radics Ágnes
Vukman Diána 8.D 5.
Bendegúz Anyanyelvi Verseny - országos Vukman Diána 8.D 6. Ornódi Zsuzsanna, Radics Ágnes
Kurucsai Krisztina 7.D 18. Radics Ágnes
 - megyei Vukman Diána 8.D 1. Ornódi Zsuzsanna, Radics Ágnes
XIV. Országos József Attila Vers-, Mese- és Novellaíró Pályázat - középiskolás novella Szilvásii Viktória 9.A 1. Dr. Balogh Gyöngyi
Nyugat 100 éves évfordulójára rendezett szavalóverseny -  területi Krisztbaum Laura 11.A 8. Gilincsek Tímea, Kádár Edit
Simonyi Helyesírási Verseny Vukman Diána 8.D 3. Ornódi Zsuzsanna, Radics Ágnes
Kurucsai Krisztina 7.D 6. Radics Ágnes
Almási Éva 7.C 15. Dr. Almásiné Balatinácz Éva, Dr. Balogh Gyöngyi
Szabó Anna 8.C 18. Radics Ágnes, Gilincsek Tímea
Implom József Helyesírási Verseny - megyei Matók Zsanett 9.B 5. Dr. Almásiné Balatinácz Éva
Tokai Dalma 12.B 10.
Baranya Megyei Irodalom Verseny - megyei Torbó Annamária 11.A 2. Dr. Almásiné Balatinácz Éva, Gilincsek Tímea, Kádár Edit, Radics Ágnes
Simon Bettina 11.C
Ürmös Petra 11.C
Szép Magyar Beszéd - városi Deutsch Zita 8.C különdíj Gilincsek Tímea
TÖRTÉNELEM
Cultura Nostra Országos Történelem Verseny Sas Andrea 12.A 14. Kutsera Róbert
Réger Bálint 10.C
Varajti Balázs 10.C
Ránki György Regionális Történelem Verseny                                                                              - megyei Mezei Kitti 11.A 3. Kutsera Róbert
Péter Balázs 10.A 5. Ravasz Gyöngyvér
 - regionális döntő Aubrecht Bianka 10.D 3. Valusek Andrea
Varajti Balázs 10.C 5. Dancsó Beáta
Világörökség tegnap és ma (Eszék, Pécs) Történelem Verseny Both Eszter 10.B 1. Ravasz Gyöngyvér
Gaier Nóra 10.B
Petkó Tímea 10.B
Tokai Fanni 10.B
Katona Krisztián 10.A 2.
Máthé Éva 10.A
Péter Balázs 10.A
Szilágyi Viktória 10.A
Bálint Albert 10.B 5.
Berkics Péter 10.B
Karádi Kristóf Kálmán 10. B
Savaria Történelem Verseny - megyei Fubrcht Bianka 10.D 3. Valusek Andrea
Bálint Balázs 10.D 6. Valusek Andrea
Béres András 10.B 7. Ravasz Gyöngyvér
Hofecker Mátyás 10.B 8. Ravasz Gyöngyvér
NÉMET NYELV
Országos ECL Nyelvi Verseny - országos Szalona Szandra 11.B 4. Szalainé Wéber Mária
Brumecz Júlia 10.C 8. Szalainé Wéber Mária
OÁTV Ielciu-Szabó Roland 10.B 4. Horváth Anita
FRANCIA NYELV
10. osztályos Francia Nyelvi Országos Csapatverseny Dancsó Edit 10.D 1. Szikszainé Bánkúty Zsuzsanna                                              Andok Zita
Gréger Tamás Gergő 10.D
Hrubi Viola 10.D
Réger Bálint 10.C 8.
Komár Vivienne 10.C
Medvey Judit 10.C
ANGOL NYELV
OÁTV - országos Vukman Diána 8.D 17. Dr. Martsa Sándorné
OÁTV - megyei Kurucsai Krisztina 7.D 2. Dr. Pálfiné Huszár Nóra
Horváth Barna Hunor 8.D 5., 6. Dr. Martsa Sándorné
Pelles Zsófia 7.C 9. Ostyánszkiné Scherdán Zsuzsanna
Megyei Olvasási Verseny Szabó Brigitta 7.D 1. Dr. Pálfiné Huszár Nóra
Almási Éva 7.C 2. Ostyánszkiné Scherdán Zsuzsanna
Kurucsai Krisztina 7.D 3. Dr. Pálfiné Huszár Nóra
Papp Laura 7.D 5. Dr. Pálfiné Huszár Nóra
Horváth Barna Hunor 8.D 6. Dr. Martsa Sándorné
Goldmann-Görög Viktor 8.D 7. Dr. Martsa Sándorné
Kóta Luca 7.C 10. Dr. Pálfiné Huszár Nóra
Nagy Kristóf 7.D 11. Ostyánszkiné Scherdán Zsuzsanna
Megyei Angol Szavalóverseny Gasteiger Nóra 12.A 2. Dr. Martsa Sándorné
KÉMIA
OKTV - országos döntő 2. Májusi Gábor 11.B 2. Vargáné Bertók Zita
Curie Kémia Emlékverseny - országos Májusi Gábor 11.B 2. Vargáné Bertók Zita
Berkics Péter 10.B 15.
 - területi Berkics Péter 10.B 2.
Vegyésztorna Májusi Gábor 11.B 2. Vargáné Bertók Zita
Kémia Olimpiai Válogató Májusi Gábor 11.B 15. Vargáné Bertók Zita
Irinyi János Kémia Verseny - országos Berkics Péter 10.B 34. Vargáné Bertók Zita
 - megyei Berkics Péter 10.B 3
FÖLDRAJZ
Teleki Pál Országos Földtan- és                                                                       Földrajz Verseny - országos Czigány Máté 8.D 1. Szlovák Szabolcs
 - megyei Czigány Máté 8.D 1. Szlovák Szabolcs
ÉNEK
Megyei Népdaléneklési Verseny Virágosi Vivien 8.C 4. Kotáncziné Vajda Ildikó
HELIKON
Janus Társulat                                                                            (Petőfi Sándor: A helység kalapácsa) Csizmadia Márton 10.A Arany és                                                                                                                                    Fődíj Rendező: Tóth Zoltán
Pukler Péter 10.B
Niedetzky Dávid 8.C
Dobri Dorottya Szidónia 10.B
Tárnoki Nikolett 10.A
Kóger Sára 10.A
Kálmándy-Pap Paula 10.C
Medvey Judit 10.C
Vétek Eszter 12.C
Szalay Ibolya 
Leánykar Leánykar Ezüst Karnagy: Kotáncziné Vajda Ildikó
Zongora Gangel Adorján 10.C Ezüst  
Klarinét együttes Bodor Tünde 11.C Ezüst  
Eiler Viktória 12.C Ezüst  
Képzőművészet Fási Tímea Tekla 12.A Bronz Barta Imre
Éneklő ifjúság - országos minősítés Leánykar Aranydíj és különdíj Kotáncziné Vajda Ildikó
EGYÉB
Rubik Kocka Verseny - városi                                                                                                                    3x3x3 Róka Péter 9.B 1.  
Búza Roland 9.B 5.  
2x2x2 Róka Péter 9.B 1.  
4x4x4 Róka Péter 9.B 1.  
Búza Roland 9.B 3.  
5x5x5 Róka Péter 9.B 1.  
Búza Roland 9.B 2.  
Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa                                                                                         - megyei Spengler Máté 9.A 1.  
Hosszu Norbert 10.D  2  
Városi Vöröskeresztes Elsősegélynyújtó Verseny - 7-8. osztály Kovács Réka 7.D 2. Wéber Eszter
Gulyás Réka 7.D
Kürthy Júlia 8.C
Szalontai Alexandra 8.C
Molnár Zsófia 7.D
 - középiskolai csapat Frank Tamara 9.B 5. Wéber Eszter
Feuerstein Tímea 9.B
Balás Dorottya 9.B
Toldi Krisztina 9.B
Horváth Nóra 9.B
SPORT
Nemzetközi Shotokan Karate Verseny - kata vsz. Bálint Balázs  10.D 2.  
Kerékpár - országos Kruller László 8.C 3. Varga Csaba
 - megyei Kruller László 8.C 2.
Aerobic - országos Szarvas Melinda 11.D 1. Kovács Lívia
Sakk - országos Virág Dóra 8.C 5 Kovács Lívia
 - megyei Virág Dóra 8.C 1.
Úszás - országos László Márk 11.B 5 Szlovák Szabolcs
 - megyei László Márk 11.B 1.
Keidl Péter 9.D 2. Varga Csaba
Meilinger Csaba 8.D 3.
Kosárlabda                                                                                                            - területi                                                                                                                               -megyei  Szentpáli Gergő 11.A 2. Varga Csaba
Raus Csaba 11.D
Eller Balázs 11.D
Szabó Ádám 11.D
Keresztes Gábor 11.C
Király Zoltán János 12.D
Márfi Péter 10.A
Szentes Ágoston 7.C
Pfeil Tamás 12.B
Ritmikus Gimnasztika - területi, - megyei Mórocz Dorottya 12.C 1. Kovács Lívia
Tenisz csapat - megyei Bors András 10.C 1. Varga Csaba
Büki Péter 8.C
Mikulás Kupa                                                                             Legeredményesebb játékos Fiúcsapat 1. Varga Csaba
Szentpáli Gergő 11.A
Országos IX. Tánc- és Mozgásművészeti Verseny Nagy Eszter 9. B I. díj                                          II. díj Kovács Lívia
Országos Berczik Sára Emlékverseny I. díj                                   
XVI. Országos Felnőtt Táncművészeti Fesztivál                                                                             -moderntánc kategória III. díj
 - mozdulatművészet kategória I. díj
A II. magyar csillag show táncbajnokság II. díj
III. díj
A XI. Apáczai Táncfesztivál I. díj