Az SZTE TTIK Kutatóiskolai Pályázatának keretében idén májusban három napot tölthettünk Szegeden, ahol megismerkedtünk a Kémiai Intézettel és érdekes kutatómunkát végeztünk: Mohács környékén talált lövedékek elemi összetételét vizsgáltuk Galbács Gábor professzor úr és PhD hallgatóinak segítségével. Betekintést nyertünk a LIBS (Lézer Indukált Plazma Spektrometria) használatába, amivel megállapíthatjuk milyen anyagokból épülnek fel a mohácsi csata különböző helyszínein talált puskagolyók. Egy saját kis laborban dolgoztunk, amit még különlegesebbé tett, hogy színes védőszemüvegeket viseltünk a lézersugár elleni védelem miatt. Hamar összeszokott a csapat, és végig együtt, vidáman végeztük a kísérleteket. Kutatócsoportunk tagjai: Nagy Eszter (12.D), Niklai Virág (11.A), Machlik Borbála (11.C) és Csóka Péter (10.C), valamint Csóka Balázs tanár úr.
De természetesen nem csak a munkáról szólt az utazás. Felfedeztük Szeged látványosságait, átsétáltunk a Tisza felett, rengeteg képet készítettünk, és végig nagyon jól éreztük magunkat.
Az összegyűjtött adataink elemzése után a következő tanévben reméljük visszatérhetünk a Szegedi Tudományegyetemre, hogy bemutassuk kutatásunk eredményeit, és újabb izgalmas programokon vehessünk részt.