Egy szép pénteki napon november 12-én a Pro Progressio Alapítvány meghívására részt vehettünk a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának „Nyitott laborok délutánja” elnevezésű programján. A rendezvényre a Janusból 18 diák és két pedagógus (Házenauer Vivien és Dlusztus Péter) utazott fel Budapestre. A 9. B, 9. C, 9. D, 10. B és 10.C osztályok műszaki pálya iránt érdeklődő tanulói számára remek lehetőség nyílt a Budapesti Műszaki Egyetem képzéseinek megismerésére is.
A BME-n fontosnak tartják, hogy a pályaválasztás előtt álló diákok közvetlen közelről, személyesen is betekinthessenek azoknak a laboratóriumoknak a munkájába, amelyekben a jövő mérnökei tanulnak és dolgoznak. A látogatás során megismerkedhettünk a laboratóriumok érdekességeivel, az azokban folyó tevékenységekkel és a hallgatói mérésekkel. A laborlátogatásokat az egyetemet és a kart bemutató általános tájékoztató egészítette ki. A nap folyamán 4 labort látogattunk meg, amelyek elnyerték a diákok tetszését. Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy egyike lehettünk annak a néhány csoportnak, amelyeket a személyes részvétel lehetőségével hívtak meg BME-re.
A délután folyamán átmentünk az egyetem K jelű főépületébe, ahol a Gábor Dénes emléknapot tartották. Gábor Dénes 50 évvel ezelőtt kapta meg a fizikai Nobel-díjat a holografikus módszer feltalálásáért. A tiszteletére rendezett műegyetemi ünnepség keretében szó volt Gábor Dénes munkásságáról, a holográfia alkalmazásáról, és a gyerekeknek lehetőségük volt saját hologram készítésére is.
Beszámoló diákszemmel:
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán tettünk látogatást. Az első előadás magáról a karról és a tanszékekről szólt, valamint arról, hogy az akadémiai fokozatok hogyan épülnek egymásra. A következő előadásokon azt mutatták be, hogy a különböző tanszékek (pl.: Automatizálás és Alkalmazott Informatikai Tanszék, Irányítástechnika és Informatika Tanszék, Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék, Villamos Energetika Tanszék) mivel foglalkoznak. Délután a főépületben, a Gábor Dénes nap alkalmából, részt vehettünk egy hologram-készítő eseményen. – Sárdy Lilian 9.D
A kirándulás úgy indult, hogy egy jó társasággal mentünk fel vonattal Budapestre. Rövid várakozás után behívtak egy nagy előadóterembe, ahol bemutatták, hogy melyik mérnök mivel foglalkozik. Számomra ez nagyon érdekes volt, mert sok új dolgot megtudtam. Később különböző laborokba látogattunk, ahol tájekoztattak a mérnöki pálya különböző területeiről. A kedvenc laborom a virtuális biztonságról és a BME informatikai tehetséggondozó és hecker csapatáról szólt. Később elmentünk egy hologram készítésre, ahol megismertük a készítés szakaszait. Ebben a kirándulásban sok érdekes és új dolgot tudtam meg, ráadásul a barátaimmal mehettem, ezért nagyon örülök, hogy részt vehettem benne. Köszönöm a lehetőséget! – Pál János 9. C
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |