Terveink szerint, 2021. november 19-én megrendeztük a Janus Night-ot, avagy a Tudományok éjszakáját. A programon több mint 240 diák vett részt, ami az iskola történetében egyedülálló. Ilyen magas létszámot, még soha, egyetlen egy év sem produkált.
Az eseményt megelőzően a résztvevő diákoknak egy Google Forms űrlapon kellett regisztrálniuk. A regisztráció megkönnyítése érdekében iskola szerte plakátokat helyeztünk ki, melyen feltüntettük a programokat és a regisztráció megkönnyítését szolgáló QR-kódot. A beléptetésnél a diákok a karszalaguk mellé egy programfüzetet is kaptak, melynek segítségével a tanulók könnyedén megtalálhatták az előadások helyszíneit. A programfüzet szükségességét az elmúlt évek tapasztalata hívta életre, mivel az elmúlt években mindig volt olyan növendék, aki rosszul informáltságából adódóan lemaradt az általa kiválasztott programról. Ez ebben az évben nem történt meg.
![]() |
![]() |
Sajnálatos módon idén sem tarthattunk olyan Janus Night-ot, amilyet szerettünk volna, amire augusztus közepe óta készültünk, mivel az iskola vezetősége a jelen helyzetben nem vállalta be azt a kockázatot, hogy megtartson egy hajnalig tartó programot. A döntés hatására az idei Janus Night 17.00-22:00 között zajlott. Ennek ellenére mindent megtettünk annak érdekében, hogy egy színvonalas, a tömegek számára is népszerű előadást szervezzünk.
Munkánknak köszönhetően 28 előadó érkezett, akik az előadássorozat első felében beszéltek, többek között a finn oktatási rendszerről, a könyvek evolúciójáról, az elmúlt két évszázad katonai lőfegyvereiről, a robotika történetéről és a radioaktivitás hatásairól, melyet az érdeklődők egy szimuláció segítségével követhettek nyomon. Ezen időintervallum legnépszerűbb előadása a különböző tanulási technikákkal és az idő menedzsmenttel foglalkozott.
A Janus Night második felében az interaktív programoké volt vezető szerep. A janusisták így kipróbálhatták a robot programozást, továbbá nem csak találkozhattak, hanem végre is hajthattak olyan fizikai, illetve kémiai kísérleteket, melyek a tanórákon nem, vagy csak nagyon ritkán fordulnak elő. Különösen nagy keletje volt idén a virtuális valósággal foglalkozó interaktív programunknak, ahol most először a diákok is kipróbálhatták a virtuális valóságban való mozgást, érzékelést. Az interaktív programok közül a legnagyobb érdeklődést az Autócity Zrt. által biztosított Volkswagen ID.4 váltotta ki. A gépjármű megtekintése során a növendékek feltehették kérdéseiket, amelyeket a szakértő kellő hozzáértéssel meg is válaszolt. Az est másik fénypontja a Nanzan Aikido Egyesület által megtartott aikido bemutató volt. A bemutatót Niklai Norbert (shidoin 6. dan , jelenleg a Nanzan Aikido Egyesület elnöke és Aikido technikai vezetője) vezette.
A szerződésben leírtak alapján feltüntettük az OTP Bank Nyrt. logóját az előírt helyeken, továbbá a programfüzetekben is megtalálható Cégük emblémája.
A felajánlott összegből nem csak a plakátok, karszalagok elkészítését finanszíroztuk, hanem a nem helyi előadók útiköltségeit, továbbá az előadók ajándékait is ezen pénzösszegből vásároltuk meg.