Elérhetőségeink

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

További elérhetőségeink >

Kiemelt híreink

Iskola adatai

Név: Pécsi Janus Pannonius Gimnázium
OM: 027407
Cím: 7621 Pécs, Mária utca 2-4.

Központi e-mail: isi@janus-pecs.edu.hu
Központi telefon: (72) 513-720
Központi fax: (72) 516-339

Fenntartó adatai

Név: Pécsi Tankerületi Központ
Cím: 7621 Pécs, Színház tér 2.
Igazgató: Páva Péter

Adó 1% - alapítványaink

Janus Pannonius Alapítvány
Számlaszám:
Kereskedelmi és Hitel Bank 10402427-24213749
Adószám: 19033888-1-02

Az alapítvány célja:
Az iskola színvonalasabb oktató-nevelő munkájához szükséges személyi-tárgyi feltételek alakítása, javítása, megteremtése

IBAN: HU84 1040 2427 2421 3749 0000 0000
BIC: OKHBHUHB
Bank: K&H Bank Zrt. 242 Pécs


Janus Pannonius Idegennyelvi Alapítvány

Számlaszám: OTP Bank Rt. 11731001-20119980

Az alapítvány célja:

 • tanulók és tanárok nyelvtudasának bővítésére szervezett tanfolyami költségekhez hozzájárulás
 • külföldi ösztöndíjak költségeihez hozzájárulás iskolai tanulócsoportok cserekapcsolatainak támogatása
 • választható idegen nyelv oktatási feltételinek javítása (könyv, folyóirat, magnószalagok, stb. beszerzése)


Névadónk

A Janus Pannonius Gimnázium jogelődjét a Pius Gimnáziumot gr. Zichy Gyula alapította 1912-ben. A második világháborút követően, 1948-ban a gimnázium állami tulajdonba került. A gimnázium felvette az egykori humanista költő, pécsi püspök, Janus Pannonius nevét. 1950 nyarán költözött át a gimnázium az 1896-ban épült több, mint száz éves épületbe, melyben korábban is különböző iskolák működtek.

Tüskés Tibor

Tüskés Tibor (Szántód, 1930 - Pécs, 2009)

József Attila-díjas író, irodalomtörténész, szerkesztő, tanár, kritikus, könyvtáros, számos egyéb irodalmi és művészeti díj, kitüntetés birtokosa.  Pécs irodalmi életének aktív résztvevője, szervezője és hű krónikása. A Jelenkor szerkesztője 1959 és 1964 között. Termékeny író, aki több mint 70 önálló kötetet, számtalan tanulmányt és egyéb írást hagyott az utókorra.  A szülőföld szeretete fontos szerepet kapott írásaiban. Irodalomtörténeti munkássága igen jelentős. Számos monográfiát írt, vers- és novellaelemzései a mai napig nagy segítséget nyújtanak a középiskolai tanulmányok során.

A Janus Pannonius Gimnázium magyartanára volt 1953 és 1973 között.

Tiszteletére halálának 10. évfordulóján iskolánkban emléktáblát avattunk.

Erdei Vándortábor a Pilisben

2021.11.04 | Utazás

2021. augusztus 4-10.

Iskolánk idén először vett részt az Aktív Magyarország program keretében Erdei Vándortáborban. Az útvonal kiválasztására kora tavasszal került sor, és a sikeres pályázat után 30 diákkal és 3 kísérővel indult útnak a csapat. A vándortábor résztvevői a 10. évfolyam diákjai voltak.

Pécsről Szentendréig vonattal utaztunk, hátizsákjainkat a tábor gondnoka a táborhelyre vitte, így rövid városnézésre is sort keríthettünk, mielőtt nekivágtunk az igazi túrának, mely a Kő-hegy tetejére vezetett egy 6 km hosszú út során. Két éjszakát töltöttünk itt, a Kőhegyi Menedékház mellett felállított katonai sátrakban. A második nap programját a rossz időjárásra való tekintettel átalakítottuk, délután csak a csapat fele indult rövid kirándulásra a környéken, amely során eljutottunk a Vasas-szakadékba. 

Utunk a harmadik napon a Lajos-forrás, a Dömör-kapu és Bükkös-patak érintésével vezetett Pilisszentlászlóra 13 km megtételével, 300 m szintkülönbséget leküzdve. 

A tábor legnehezebb (290 m szintkülönbség) és leghosszabb túrája (15 km) a negyedik napunkon Prédikálószékre vezetett, ahol a kilátóból fantasztikus látvány tárult elénk. Aztán tovább fokozta az adrenalinszintet a Vadálló-kövekre vezető kitérő.

Az ötödik napon a visegrádi Mogyoróhegyi kempingbe vitték hátizsákjainkat, mi pedig a Spartacus-ösvényen át indulunk túránkra Pilisszentlászlóról. A Bertényi Miklós Füvészkert meglátogatását követően a visegrádi Salamon-torony mellett vezetett a túra egyik legmeredekebb szakasza a hegytetőn lévő kempingbe. A napi útvonalhossz 13 km volt. (Szintemelkedés/ lejtés: 225m/335m-) Sokunknak még ez sem volt elég, mert a naplementét megnézni felmásztunk a sípályán a közeli Nagy Villám-hegy tetejére. Megérte a látványért!

A hatodik napon a Fellegvár megtekintése következett, majd a visegrádi Duna-parton időztünk. Ekkor már a tábor utolsó estéjén tartottunk, tábortüzet raktunk, szalonnasütés és pillecukorszendvics-készítés következett, aztán pedig rövid táncbemutató és tánctanulás a 10. A jóvoltából. 

Hazafelé komppal keltünk át Visegrádról Nagymarosra, majd vonattal Budapestre, onnan pedig Pécsre utaztunk. A Nyugati és a Keleti Pályaudvar közötti szakaszon mindenki vállalta az utolsó kihívást, gyalog tettük meg a távot hátizsákjainkkal. 

Néhány vízhólyag okozta fájdalmától eltekintve baj nélkül jártuk végig a közel 80km-es távot, mely minden résztvevő számára életre szóló élmény marad. Élveztük, hogy egy egész héten át nem az otthoni körülmények között teltek napjaink, hanem az erdők mélyén remek társaság, jó levegő és gyönyörű táj vett körül minket. A végén mindenki örült persze annak is, hogy nem a katonai tábor összecsukható és olykor nem is kényelmes ágyain tölti majd a nyár utolsó napjait. 

Reméljük, hogy utánunk még sok januszos csoport megy túrázni! Ez egy igazi csapatépítő program, kirándulásokkal és gyönyörű tájakkal!

A csoportot Molnár Eszter tanárnő, Herner Mihály és Csóka Balázs tanár urak kísérték. 

Megosztás a Facebookon

2024 május

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Munkaszüneti nap
2
 • 9.CD országos digitális mérés
 • Zöld nap
3
 • 8.CD országos digitális mérés
 • Ballagás
4
5
6
 • Magyar nyelv és irodalom érettségi
 • 8.CD országos digitális mérés
 • 9.AB országos digitális mérés
 • Magyar nyelv és irodalom érettségi (K)
7
 • 8.CD országos digitális mérés
 • 10. ABCD első idegen nyelv osztályvizsga írásbeli
 • 9.AB országos digitális mérés
 • Matematika érettségi
 • Matematika érettségi (K)
8
 • 8. C tanulmányi út Bp-re
 • Történelem érettségi
 • 9. CD történelem osztályvizsga
 • Történelem érettségi (K és E)
9
 • Angol nyelv érettségi
 • Angol nyelv érettségi (K és E)
10
 • Német nyelv érettségi
 • Német nyelv érettségi (K és E)
11
12
13
 • Középszintű digitális kultúra érettségi
 • Digitális kultúra érettségi (K)
 • Pótló kompetenciamérés (Ta.6.)
14
 • Biológia érettségi (K)
15
16
 • Földrajz érettségi (K és E)
17
18
19
20
 • Munkaszüneti nap (Pünkösd)
21
22
 • Fizika érettségi (K)
 • V. Bátai László Ingafutás a tornateremben
 • Vizuális kultúra érettségi (K)
23
 • Francia nyelv érettségi (K)
24
 • 8. CD nyelvtan osztályvizsga
 • Előrehozott érettségi (2024. ősz) űrlap kitöltése
25
26
27
28
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
29
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
 • XI. Janus Mini Floorball Bajnokság
30
 • 11. AB matematika osztályvizsga
31
 • 10. B digitális kultúra osztályvizsga
 • 10. CD matematika osztályvizsga